Сьогодні розповімо вам за наш простір затій «брАти». Який він і для чого він. І якщо у вас є потреба вирватись з міського гайлеле і віддалено попрацювати в сільському коворкінгу. Пожити тут же поруч в оселі, де чути лише як опівночі собаки перебріхуються. Радости просимо 🤍
Сьогодні слобідську традицію випікання та дарування різдвяних коржиків-панянок внесли до національного списку нематеріальної культурної спадщини України. Великий день для мого села Козіївка❤️☺️.
Оновлення:.Ми в бот-помічник з розрахунків для архітектора добавили ще калькуляцій☺️. І тепер він рахує:.- максимальну площа квартир з ділянки.- скільки майданчиків необхідно на прибудинковій території .- переводить квартирографію з відсотків в штуки.
Корупція - це швидкий результат достатку . Я вбачаю саме достаток - як ціль корупції а не самокорупцію. Я б не хотів шукати причину невдачі ідеї через корупцію, а дивився б на корупцію як конкурента в добутку достатку.
Правила містобудування - це навпростець поєднана річ з правилами культури, поведінки, традицій, економіки. І чим більше ви шукатимете відповіді для містобудування в інших царинах життя, тим виразніше ваше поселення буде в синергії з своїми мешканцями.
6) містобудування - це про створення насамперед спільноти. І чим сильніша з цупкими звʼязками ця спільнота буде, тим вдалішим можна вважати правила містобудування.
5) в Україні на пальцях однієї ноги можна порахувати МБД, що створюють локальні правила формування простору для життя. І це не тільки кафе з терасами та квартири в 4-поверхівках. Це і про управління опадами, формування мікроклімату, сталі інтеграції в навколишні екосистеми.
4) українські містобудівні норми - дуже базові. І це плюс для муніципальних містобудівних департаментів (МБД). Насправді зараз у поселень України всі карти на руках розбудовувати так, як вони вважають за краще для себе.
3) в Україні відсутні містобуднорми, що націлені сформувати оптимальний і комфортний простір міста. Наприклад, хто пробував в гарному профілі вулиці поєднати 10 м від парковки до вікон, 5 метрів до фасаду від пожпроізду, посадити дерева в санітарні відступи до інжмереж.
2) укрмістобудівельні норми - шовіністичні. село потребує сьогодні нормативним принципам комфортного проживання малих чисельностей: кутковість, дозвіл на універсальність, тощо. Село сьогодні пропонують розвивати за законами міста. А це неможливо. Це нівелює його переваги.
1) українські містобудівельні норми - ніякі. Вони гарантують лобіювання 11 і більше поверхів��к, потрапляння 2 годин сонячного променя на центр вашого підвіконня, поділ міста на мікрорайони. Але де тут про гарантування комфорту? Ментальний, психологічний, естетичний, соціальний.
Ви знаєте як кияни називають частину міста Позняки Осокорки Харківський?.ПОХ. Так чому ми бачимо як українцям пох на свої міста?. Зараз будуть нижче тредом непопулярні тези від архітектора:.⬇️⬇️⬇️