Merhaba przyjaciele! Przedstawiam Turkish Delight 2018. 112 stron przewodnika po tureckiej piłce. Wywiady, reportaże, składy, analizy. 12 autorów z 4 różnych krajów. Kilkaset tysięcy znaków, kilkadziesiąt tekstów. Pomóżcie proszę wypromować i dajcie RT! 🔝
44
187
471
3 months
Celebrację zwycięstwa Fenerbahçe z Trabzonsporem próbowali dziś przerwać kibice. Piłkarze żółtych kanarków postanowili aktywnie się bronić :) W nitce kilka potencjalnych gwiazd MMA wśród stambulczyków 👇
57
113
3K
10 months
Scrolluj dalej. To tylko Sebastian Szymański zostaje ulubieńcem 30 mln Turków.
22
27
2K
10 months
Ekscentryczny (ale wspaniały!) prezes Adany Demirspor Murat Sancak po meczu z Clujem po prostu podszedł sobie do najlepszego piłkarza Rumunów, sczytał nazwisko z pleców, zawołał dyrektora sportowego i powiedział, że ma doklepać transfer 😅
@nexustransfer
Nexus Sports
10 months
Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, maç sonunda Cluj forması giyen Arlind Ajeti’yi, sportif direktör Gökhan Öztürk'e göstererek "Bunu alıyoruz" dedi.
2 years
Po latach lepiej widać, że Wesley Sneijder zjadł całą turecką ligę.
56
23
2K
3 months
Michy Batshuayi po zdobyciu decydującego gola miał też chrapkę na nokaut wieczoru.
14
35
2K
2 years
Tureckie drony stworzono z dwóch powodów. Pierwszy wszyscy znamy. Drugim jest pokazywanie fety kibiców Trabzonsporu po mistrzostwie kraju 🤯
11
54
1K
2 years
Not sure if feta Trabzonsporu or just Tomorrowland.
12
77
1K
8 months
Takiego karnego dawno nie widzieliście, obiecuję :) Nawet wielkiemu Icardiemu czasem wylosuje się b-klasa
24
49
1K
6 months
Czytaliście już, że Piątek strzelił, nie? No to proszę :)
3 months
Bright Osayi Samuel to gość, którego wolałbyś nie spotkać w ciemnym zaułku.
3 years
Czas się przyznać. Te całe moje zainteresowanie turecką piłką to taka wcieleniówka, tak naprawdę od 11 lat chciałem Was sprankować i zrobić na gruby hajs. Wyszło lepiej niż się spodziewałem.
22
1
795
9 months
Szymański z golem i asystą w meczu z Twente. Nudy.
31
9
786
4 years
Takie rzeczy tylko w Turcji :) Raca na boisku podczas derbowego meczu Galatasaray – Fenerbahce rozgrywanego bez udziału publiczności. (Foto za @fotomac )
2 years
Wspaniały jest Antalyaspor Nuriego Sahina. Rekordowe 14 ligowych meczów bez porażki z rzędu. Jak dokupią mu coś latem z głową, to będzie walka o podium w przyszłym sezonie.
15
15
696
2 years
Poważna piłka, turecka Süper Lig. Jeden odśnieża miejsce, z którego będą strzelać karnego, rywal na bieżąco zasypuje 😅 Toż to chyba ta słynna wojna hybrydowa. P.S. trolling udany, nie trafili 🙃
6
27
682
2 months
Z serii: "piłeczko, czym mnie dziś zaskoczysz?" Tak wygląda węgierski napastnik Martin Adam, który pykał sobie dzisiaj w reprezentacyjnym meczu towarzyskim z Turcją :) 🐗🐗🐗
30
2
648
1 month
Gdy próbujesz pokazać na Orliku nową sztuczkę, której się nauczyłeś.
1
2
627
4 years
Co za akcja z 3. poziomu rozgrywkowego w Turcji :O 90 minuta: – bramkarz broni karnego, przekroczył linię, żółta kartka, powtarzamy. – obronił znów, znów przekroczył, druga żółta – w efekcie czerwo, powtarzamy. – na bramę wszedł obrońca, znów obroniony, tym razem wszystko ok
@st1lig
Spor Toto 1. Lig
4 years
Uşakspor - Velimeşespor dakika 90! 👉 Velimeşe penaltı kazandı. Ersin kurtardı. 👉 Penaltı tekrarlandı. Ersin sarı kart gördü. 👉 Ersin penaltıyı kurtardı. Penaltı yine tekrarlandı. Ersin kural ihlaliyle ikinci sarıdan atıldı. 👉 3. penaltıyı sağ bek Levent kurtardı.
10 months
Większość z Was l nie wpadnie przypadkowo na tego gola, a uważam, że jest wspaniały, więc podrzucę :) Wspaniały, jak i cała przygoda Stambouliego w Turcji. Pan piłkarz.
18
11
604
5 years
Nie wiem czy bardziej śmiać się z tej "odwróconej szarańczy" Andory, czy z tego, że Caglar tego nie strzelił...
11
33
576
1 month
Ojoj, szybko i mocno wjechała piłkarska emerytura u Maxa Kruse.
5 years
Śmiechnę z Kariusa zanim Wy to zrobicie.
43
23
491
2 years
Mesut Ozil za porozumieniem stron rozstał się z Fenerbahce i jest bliski dogadania się z Basaksehirem, co oznacza, że lada moment duet Ozil–Biglia będzie rozrzucał piłeczki do Patryka Szysza. Dzień dobry.
11
6
486
3 months
Kayden Oosterwolde dołącza do rywalizacji. W KSW chyba byłaby dyskwalifikacja, co? :)
22
9
454
5 years
Trabzonspor zdecydowanie wygrywa u mnie w kategorii: najpiękniej zaprezentowane nowe stroje. Zakochany jestem w tym wideo.
24
38
440
4 years
Trener Marius Sumudica mocno masakruje piłkarzy Gaziantep FK (klub Olkowskiego) za stracenie zwycięstwa z Karagumrukiem w doliczonym czasie. W swoim stylu :) Wyjątkowy to 🍍, uwielbiam.
4 years
Samsun (+600k mieszkańców, coś jak Wrocław) – pasterz postanowił wykorzystać godzinę policyjną i przejść sobie przez puste centrum miasta ze stadem ponad 100 owieczek. Jestem gdzieś między przerażeniem a oklaskami za pomysłowość.
6
24
404
6 months
To dziś już bez żadnej szyderki - ładny gol i bardzo dobra pierwsza połówka Piątka na trudnym terenie w Rize.
16
5
363
3 years
Bardzo ważny dla losów awansu do SuperLig mecz Giresun- Keciorengucu. Trwa Ramadan, więc gdy mecz się zaczynał cześć graczy była kilkanaście h po ostatnim posiłku i łyku wody. Kilka minut po rozpoczęciu zaszło słońce. 1. przerwa spowodowana kontuzją i: :)
15
35
348
4 years
Asysta Dominika Furmana w debiucie przeciwko Besiktasowi.
7
15
328
6 years
27 681 kibiców na treningu Galatasaray przed jutrzejszymi derbami z Fenerbahce. Niesamowite.
4 years
This dog has better technique than some pro players and 10/10 for work rate 🐶 Sign him up!
2 years
Trabzonspor mistrzem Turcji po prawie 40 latach przerwy (choć tak naprawdę to po 11 :)). Wszystko było w tym meczu: > Polak rodak > Obroniony karny na wagę mistrzostwa > 4 gole > Burda > Wjazd kibiców przed ostatnim gwizdkiem Dziwny sezon, ale piękny. I piękna drużyna. Zasłużyli
6
5
313
3 months
Ale bez głupich żartów - w największym niebezpieczeństwie byli tu sami piłkarze Fener (tu Livakovic). W Trabzonie cały czas zawodnicy nie mogą się czuć bezpiecznie. Oby komisja ligi myślała głównie o tym decydując o karach.
2
1
310
2 months
Ten GOAT zagra zaraz 500. mecz w barwach Galatasaray. Drużynę rywala, Hatayspor, prowadzi Volkan Demirel, z którym Muslera przez lata rywalizował o miano najlepszego GK ligi. 🥹
8 months
Wędka Piątka od nowego trenera w 30 minucie meczu z Fener. Krzysiek obrażony schodzi do szatni. Nie tak miała wyglądać ta turecka "ostatnia szansa" Pio
3 years
Kim Min-Jae wjechał do ligi tureckiej nie tylko jako kawał obrońcy, ale też posiadacz jednej z najciekawszych dziarek 🧐
2
6
282
3 months
Niesamowita sytuacja w Stambule. W ostatniej akcji meczu Milot Rashica ma karnego na 2:2. Trafia, ale uderzając zalicza dwa kontakty z piłką. Gol jest anulowany i Antalyaspor wygrywa z Besiktasem. Dawno czegoś takiego nie widziałem, a jeszcze taki moment🙈
26
7
285
15 days
Fenerbahçe wygrało z Galatasaray, traci już tylko 3 punkty i mogłoby to oznaczać pasjonującą ostatnią kolejkę gdyby nie fakt, że Konyaspor, rywal GS, potrzebuje dokładnie 1 pkt do utrzymania. Czyli tyle, ile Galata do mistrzostwa. Szykuje się paskudny mecz.
5 years
To może być najbardziej efektowne rozpoczęcie (i zakończenie) meczu przez bramkarza w dziejach. Panie i Panowie, Serkan Kirintili, 1. minuta meczu Konya-Malatya w tureckiej Süper Lig. No zkariusiła mi się ta liga.
4 years
Uczciwie – niczego sobie ten stadionik ekipy Kamila Wilczka, no nie? ;) W niedziele otwarcie, długo czekali.
@GozGozTv
GözGöz Tv
4 years
Öleceksem görmeden ölmeyeyim o günü, Gürsel'in yukardan bakıp da güldüğü... Gördüğüm düşlerim o gün işte gerçek, Bu gözler Göztepe'm işte o gün gülecek... #G öztepe #G özGözTv
1 year
W 4:17 meczu z Antalyą (czas rozpoczęcia trzęsień we wschodniej Turcji) kibice Besiktasu wrzucili na boisko tysiące maskotek. Trafią one do dzieci, które straciły domy w trzęsieniach. Mecz przerwany na 7 minut, piłkarze i sztab we łzach, serce pęka.
4 years
"Oprawa" na meczu Fatih Karagumruk, drużyny Artura Sobiecha. Gdzie indziej na świecie wykorzystuje się do niej włączanie i wyłączanie światła w pokoju? ;))
18
12
248
3 months
İ jeszcze raz - dla oceny wszystkich zachowań graczy Fener potrzebne jest tło olbrzymiego zagrożenia, w jakim m byli. Tu np. Marta Muldura goni gość z chorągiewką z narożnika 🙃
3
3
237
3 months
Absurd Süper Lig sięga jednak właśnie zenitu - realnym wydaje się scenariusz, w którym zaraz kilku piłkarzy wypadnie z najbardziej emocjonującej walki o mistrzostwo od lat, bo (owszem, bardzo aktywnie :)) broniło się przed kibicami rywala :)
3
0
231
6 months
A tu asystą drugiego stopnia Szymańskiego, na którą gęba się cieszy :) Zabawa.
11
2
228
5 years
Złoto! Mehmet Ozdilek, legenda BJK, trener Erzurumu. MO: Przegraliśmy dziś b. istotny mecz, ale to tylko jedno spotkanie... Trzeba zapomnieć i iść naprzód Dziennikarz: Ale Wy wygraliście... MO: Oh tak, przepraszam. To więc tylko jedno zwycięstwo, musimy pozostać w skupieniu! 😍
@fmbaskan
FM
5 years
Yenik durumdayken bilgisayar başından kalktık. Döndüğümüzde maçı çevirdiğimizi fark ettik.
3 years
Alpaslan Ozturk już dziś nie zadebiutuje, ale nagranie tego, jak cieszył się z powołania (w zastępstwo, bo covid) zdecydowanie warte wrzucenia 🙂
0
6
223
5 months
Superpuchar Turcji odwołany. Fenerbahce i Galatasaray wracają do Stambułu. Wielkie brawa dla prezesów i zawodników obu klubów 👏
13
13
220
1 month
Göztepe wraca do Süper Lig 😍 Mateusz Lis z 20.(!!!) czystym kontem w sezonie (na 31 rozegranych spotkań)
2
0
220
3 years
Ricardo Sa Pinto po raz kolejny niesłusznie wyrzucony na trybuny przez turecką sędziowska klikę w pierwszym meczu po powrocie z poprzedniego zawieszenia. TFF MAFIA.
14
2
216
8 months
Sebastian Szymański. Niesamowite to się już robi.
15
2
211
2 months
O wow, umknęło mi wcześniej. Trabzonspor dziś przez pierwsze 30 sekund meczu z Konyą nie bral udziału w grze w ramach protestu przeciw zbyt niskim karom dla piłkarzy Fenerbahçe.
4
7
210
5 years
Złoto! Turecki Elazigspor doczekał się zdjęcia zakazu transferowego godzinę przed zamknięciem okienka. I co? I zdążył w tym czasie pozyskać 22 zawodników. W GODZINĘ. 22! (słownie: DWUDZIESTU DWÓCH) 😅 za @Turkish_Futbol1